Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
27 Бер 2017, Понеділок

У березні 2017 року виповнюється 100 років від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності серед учнів 9-х класів “Січового колегіуму” була проведена конференція на тему “Українська соборність: Відродження українства в 1917-1921 роках”.

Обговорювалися питання:

– Що таке Українська революція та які її досягнення?

– Які елементи “гібридної війни” проти Української Народної Республіки успадкувала і використовує російська пропаганда сьогодні?

– Які уроки з подій 1917-1921 років має винести Україна, щоб вистояти і перемогти в сучасній війні?

За підсумками дискусії було узагальнено, що в ході революції український народ уперше в ХХ столітті створив суверенну національну державу з усіма належними ознаками: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави та Західно-Української Народної Республіки українці довели свій потенціал національного державотворення. Вперше після століть бездержавності відбулося об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.

Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українців. Здобутки революції та причини її поразки мають стати важливим уроком для сучасної України.

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь