Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Новини

«Три празники в гості» – так називалася музична театралізована вистава, яку дарували вихованці «Січового колегіуму», а саме учасники студії «Шанс», працівникам освіти та учням в період різдвяних свят.

Під час вистави лунали українські колядки та щедрівки, засівання пшеницею, традиційні святкові побажання доброту та здоров’я. Не обійшлося і без «кози», яку водили із собою колядники і жартівливо підбадьорювали її піснями. Адже, «Де коза ходить, там жито родить».

Святкування тривало протягом цілого дня і завершилося на козацькому колі в колегіумі. Долучившись до народних звичаїв, юні артисти подарували усім безліч позитивних емоцій, радості та доброго настрою – усього того, що споконвічно несуть у собі свята від Різдва Христового до Водохреща.

Image may contain: 5 people, people standing, outdoor and nature3-11 січня 2018 року за підтримки громадської організації «Фонд «Відкрита політика» у с. Космач Косівського р-ну Івано-Франківської області відбулася 18-та сесія Міжнародної зеленої школи, у якій взяли участь педагоги «Січового колегіуму».

У Запоріжжя вони привезли яскраві враження, натхнення та енергію, якої сповнили їх Карпатські гори, гостинність господарів, а також майстер класи із писанкарства, соломоплетіння та художньої ліпки. Цікавими та змістовними були заняття з фізики та психології.

Але найбільше запам’яталася усім коляда, якою ходили Космачем учасники громадської організації «Єдина родина» с. Гнаровське Запорізької області разом із працівниками колегіуму. Такої коляди, на думку координаторів проекту Космач ще не бачив!

Краса Карпатських гір, справді, надихає! Тож невипадково народилися вірші:

Але ж яка кругом краса!
Зелені схили, річка бистра
І небо зоряне іскристе,
І хмари, й дощова роса,
Гірські стежини загадкові
І краєвиди вечорові,
Де гори дмуться аж до неба!
Це кожному побачить треба!

У першій половині 2017-2018 навчального року 72 колегіанти (на 25 учнів більше, ніж минулого року) стали переможцями ІІ (районого) етапу предметних олімпіад та конкурсів і посіли призові місця.

Велика подяка талановитим вчителям, завдяки яким учні здобули ці перемоги.

Бажаємо всім творчих перемог у 2018 році!

Повний перелік 

Читати далі…

Восени 2017 року Чеська громадська асоціація з міжнародних питань оголосила конкурс шкільних проектів з усної історії «Повсякденне життя в СРСР у період 1980-1991 роках». На конкурс було подано близько сотні робіт. Координатором проекту в Україні є Юрій Волошин, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, член Української асоціації усної історії.

У конкурсі взяли участь учениці 10-Б класу Вікторія Моргун та Вікторія Ляшко, керівник проекту – вчитель історії та права Світлана Марцих. Вони створили відеоінтерв’ю з записами спогадів вчителів Січового колегіуму Тетяни Серік, Ірина Севастьянової, Олени Шимянової. За підсумками конкурсу учасники та їх керівник були нагороджені почесними дипломами Асоціації з міжнародних питань.

Від імені педагогів, адміністрації та працівників школи щиро вітаю всіх з наступаючим Новим роком та Різдвом!

Зичу успіхів у навчанні, творчих перемог та незабутніх подорожей. Пам’ятайте, школа завжди допоможе розкрити ваш потенціал та направити енергію у вірному напрямку.

Бажаю всім весело провести новорічні канікули та відпочити перед початком навчання, адже в новому семестрі на колегіантів чекатиме ще більше цікавих та пізнавальних уроків, різноманітних зустрічей, наукових конкурсів та екскурсій!

Веселих свят!

З найкращими побажаннями,

директор “Січового колегіуму” Валентина Єршова

Протягом листопада-грудня у Запорізькому «Січовому колегіумі» відбувся сорокагодинний тренінг «Хмарні технології в освітньому процесі», в якому взяли участь 20 педагогів закладу.

Тренер – вчитель математики ЗСК Тетяна Нагорнова – ділилася власним досвідом, виявила винятковий професіоналізм та терпіння в роботі з колегами. Вона змогла донести до кожного особливості роботи в «хмарах» G Suit (Google) та Office 365 (Microsoft). Учасники тренінгу переконалися у необхідності здобуття навичок створення документів, таблиць, презентацій спільного користування у цих сервісах.

Учителі колегіуму ознайомилися також із додатком Forms, який дозволяє швидко та легко створити тести з навчальних предметів, перевірити рівень знань учнів відповідно до вимог освітніх стандартів. Крім того, багато уваги було приділено роботі з додатком G Suit Class room, який дає змогу ефективно організувати роботу в класі на дистанційному рівні.

Сьогодні багато вчителів колегіуму вже використовують хмарні технології у своїй роботі, що дозволяє зробити освітній процес сучасним і динамічним, а отже цікавим для учнів.

28 грудня у Запорізькому «Січовому колегіумі» відбувся круглий стіл «Козацька педагогіка. Практика. Теорія. Досвід». В засіданні взяли участь всі педагоги закладу, в тому числі і керівники студій художньої творчості.

Принципи козацької педагогіки були покладені в основу концепції освітнього процесу колегіуму з початку його створення. Впродовж 25 років педагоги закладу дбайливо плекали її складові, зокрема: любов до батьківщини, духовність, формування здатності відстоювати рідну мову, готовності боротися за славу та незалежність України, почуття національної гідності.

Але сьогодні не перестають турбувати гострі питання, які потребують, якщо не миттєвого вирішення, то обовязкового пошуку сучасних підходів, свіжого погляду, оновлення, а можливо й відродження. Як не втратити традиції, знайти ключі до серця кожної дитини, виростити щирого патріота та активного громадянина України – такі питання поставали в процесі жвавого обговорення під час цієї бесіди. Продуктом круглого столу стала винесена резолюція, в яку увійшли багато цікавих проектів та пропозицій щодо планів колегіуму на майбутнє.

26 грудня у Запорізькому «Січовому колегіумі» педагог-тренер Ольга Салякіна провела заняття для вчителів закладу в рамках тренінгу «Маршрут безпеки».

Це сучасний комунікативний інструмент для обговорення з молоддю питань репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ/СНІДу та ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом). «Маршрут» поєднує комунікаційні, тренінгові, ігрові методи у рамках одного 1,5-годинного заходу для 50-60 учасників. Вчителі колегіуму знайомилися з методологією «Маршруту безпеки», що сприяє розвитку здатності та бажанню молоді спілкуватися і ділитися з іншими знаннями та думками щодо питань репродуктивного здоров’я, пов’язаних з ними цінностей та ставлень. Завдяки дискусіям у групі, учасники розвивають здатність мислити критично та незалежно. Вони вчаться пов’язувати свої особисті поведінкові ризики із можливими наслідками та починають розробляти власні профілактичні стратегії.

25 грудня учні 5-х класів колегіуму із батьками та вчителями відвідали обласний святковий захід «Різдво в АТО», який відбувся на площі Фестивальній.

Діти із захопленням розповідають про насичене шоу: цікаві ігри, яскраві виступи художніх колективів, багато подарунків, які вручалися під час свята.

Навколо великої ялинки працювали фотозони, кіоски із смачними стравами, але найбільше запам’ятався виступ військового оркестру 9 полку оперативного назначения НГУ під керівництвом Ігоря Ромалійського.

Волонтери «Сміхоноси», учні 9-х класів «Січового колегіуму», відвідали «Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів». Методами «клоуно-сміхотерапії» колегіанти дарували цим особливим дітям щасливі хвилини, які так потрібні для емоційно-психологічної підтримки. Весело та жваво пройшли інтерактивні ігри, вручення подарунків, пускання мильних бульбашок та повітряних кульок.

Можливість реалізувати таку добру справу учні отримали дякуючи тренінгам з працівниками громадської організації «Сміхоноси», які відбулися в колегіумі протягом першого семестру.

В планах у юних волонтерів колегіуму – подальше відвідування лікарень та реабілітаційних центрів, а також планується поповнення команди клоунів новими волонтерами.

12345678910...203040...Остання ->