Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
(Не)конференція міні-EdCamp Запоріжжя
1 Лют 2016, Понеділок

Эмблема

Локація 4pg6KIOvcpPQ

Експертка: Осьмякова Юлія

Тема:  Пронькіна школа, або уроки грамотної мови

Форма проведення:  майстер-клас

Що я пропоную: Російська мова – мова складних і різноманітних наголосів. У французькій мові, як відомо, всі слова мають наголос на останньому складі, у польській – на передостанньому, а в російській – непередбачено на будь-якому складі: на 4-ому, 5-ому, 6-ому, 7-ому… Як курйоз, можна навести приклад слова з наголосом аж на 10-ому складі: «выкристаллизировавшемуся».
Рухливий наголос викликає чимало помилок в усному мовленні. Згадайте про такі найпоширеніші «жертви» орфоепічних порушень, як: «каталог», «партер», «свекла», «жалюзі», «поняла», «договор». Перевіряти наголос у словнику не в кожній людині є можливість і час. А оточення тим часом наполегливо формує в ній неправильну вимову.
Пропоную кинути виклик тим, у кого «на районі не звонЯт, а звОнят», і відвідати майстер-клас «Пронькіна школа, або уроки грамотної мови». Разом із головною героїнею фільму «За двома зайцями» Пронькою ми будемо розкривати секрети мовного етикету і вчитися правильно вживати «проблемні» слова. Пам`ятайте, дотримання акцентологічних норм полегшує сприйняття думок людини, а також характеризує її як освічену і культурну особистість.

Чекаю на Вас!!!!

Детальніше на сторінці міні-EdCamp Запоріжжя

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь