Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
4 Кві 2017, Вівторок

Наприкінці березня учні студії археології “Січового колегіуму” відвідали один з найвідоміших меморіально-туристичних комплексів м. Запоріжжя – Скіфський Стан. Там студійціі мали змогу ознайомитися з музеєм під відкритим небом, який розташований на найвищий точці острова Хортиця. Однією з особливостей цього комплексу є відреконструйована курганна група скіфської доби. Оглянувши цю пам’ятку, учні змогли отримати уявлення, про те, як зовнішньо виглядали курганні групи I тис. до н. е.

Ще одним визначним місцем на Скіфському Стані є лапідарій – унікальний музей кам’яних скульптур, де зібрані пам’ятки різноманітних історичних епох: скіфські, кіммерійські, половецькі кам’яні скульптури та їх фрагменти, ступки, корита, зернотерки, хрести та багато іншого. Потрапивши в це місце клегіанти детально ознайомились з культурними та технологічними пам’ятками різних часів. Ну і на останок вони побачили реконструйовані башти козацької доби – бекети. За часів козаччини вони виконувала функцію дозорної сигнальної вишки.

Наступною зупинкою на екскурсійному маршруті став музей судноплавства “Чайка”, аналогів якому в Україні поки не існує. Серед експонатів представленні чотири судна XVIIIXIX ст. – козацька чайка, яка була знайдена на дні біля берегів Хортиці, бригантина, дюбель-шлюпка, байдак та човен-однодеревка. Завдяки знайомству з даною колекцією, учні змогли не тільки побачити унікальні знахідки, які тут зберігаються та реставруються, а й загалом багато дізнатися про річкове судноплавство півдня України.

Більше фото тут

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь