Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Запорозькі козаки, учасники АТО та учні колегіуму продовжили проведення Всеукраїнських патріотичних акцій
5 Тра 2017, П’ятниця

Стало доброю традицією проведення започаткованих Координаційною радою з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації  патріотичних та гуманітарних акцій в армії та територіальних громадах області щодо підвищення рівня знань в сфері національної, культурної та історичної спадщини Русі-України, Гетьманської держави, УНР та буремних подій сьогодення. Існує гостра необхідність, на конкретних прикладах діяльності сучасних організацій, здійснювати виховання підростаючого покоління згідно традицій тисячолітньої європейської державності та демократичних принципів життєдіяльності, якими були сотні років славетні наші діди та прадіди, вирішуючи питання на колі чесно та відкрито, за канонами звичаєвого права, «Правди Ярославичів» та Конституції Гетьмана України Пилипа Орлика, яка для багатьох керманичів Європи стала взірцем правил поведінки та політичної культури на багато років вперед.

Тому шанобливе ставлення, ретельне вивчення  минулого нами й досі вважається одним із головних чинників успіху в найважливішому питанні великого геополітичного завдання –  створення могутньої, сучасної, високотехнолочічної держави на теренах європейського простору, як поважного учасника світових процесів розвитку людства.

Учасники експедиції: керівник – Голова Координаційної ради з питань козацтва, кандидат наук з державного управління, автор книг, військовий історик, координатор  операції «Козацький волонтер», член Національного союзу журналістів України, директор – засновник Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки Сухінін Дмитро Валентинович; начальник штабу 37-го батальону, учасник АТО, полковник ЗСУ, отаман МСК «Запорозька Січ», начальник штабу КРК ЗОДА Лапін Ілля Євгенович; старійшина ГО «ЗВН» «Запорозька Січ», полковник козацтва Горшков Олександр (Сич),  козак ГО «Запорозьке військо низове «Запорозька Січ» Богдан Рижов, заступник директора ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», отаман куреня МСК «Запорозька Січ» Михайло Живиця, керівник лекторської групи КРК ЗОДА, член оперштабу КРК ЗОДА; викладач ЗОШ № 89 Сергій Ігнатченко, представники преси та телебачення, Микита – козак Хортицького полку, керівник гуртка археології Запорізького «Січового колегіуму» Андрій Тощев та колегіанти 9а класу Веніамін Виставкін, Андрій Дорожкін, Владислав Білоцерковецький, Ярослав Мартьянов .

Проведена експедиція стала традиційним продовженням започаткованих Запорозькими козаками Всеукраїнських патріотичних акцій з метою культурно-історичного просвітництва та подання прикладу для всієї України. Цим заходом була показана необхідність суспільства, козаків та владних структур області, та на місцях, приділяти увагу наведенню ладу на стародавніх козацьких кладовищах, та інших пам’ятках нашої славетної історії. Запорозьке козацтво, як перша структура, яка займається конкретними справами, таким чином закликало всіх небайдужих до активних дій.

Під час даної акції була приділена увага реконструкції козацьких хрестів на цвинтарі в м. Оріхів, виявленні та фіксації козацьких пам’ятників на кладовищах Пологівського та Бердянського районів. Також, під час участі в цій акції, представники Запорозького казацтва відвідали стародавню церкву в Кінських Роздорах та змогли вшанувати пам’ять пращурів спільно з прикордонниками Бердянської застави ім. Н.Ф. Карацупи. Командиру була подарована книга про перемоги козаків та Дмитро Валентинович пообіцяв зробити у прикордонників філію бібліотеки.

Кульмінацією поїздки стало створення третьої філії Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д.І. (Байди) Вишневецького в батальйоні морської піхоти, вручення книг учаснику Майдану та Самооборони, отаману куреня «МСК»  «Запорозька Січ» – головному сержанту пану Ігорю.

Було відзначено, що подібні заходи сприяють підвищенню рівня культурно-історичних знань та формують почуття любові до вітчизни та поваги до пращурів-козаків та сучасних захисників України.

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь