Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Колегіанти ініціюють обговорення питання про створення в Україні Загальнонаціонального дитячого парламенту.
28 Лис 2017, Вівторок

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting and indoor20 листопада, у річницю прийняття Конвенції ООН про права дитини, ЮНІСЕФ оголосив про початок проекту «Найбільший урок у світі» — ініціативи, яка познайомить тисячі дітей в Україні із Глобальними цілями сталого розвитку, які були прийняті світовими лідерами на Генеральній асамблеї ООН у 2015. Їх 17, і вони мають на меті викорінити бідність, подолати нерівність та несправедливість та зупинити зміну клімату до 2030 року. На думку ЮНІСЕФ, для досягнення цих цілей діти повинні знаходитися у центрі формування порядку денного.

Цю ініціативу у колегіумі вирішили підтримати, надавши дітям власну платформу для порятунку дитячих життів, боротьби за їх права та реалізації їх потенціалу. В рамках проекту, у форматі роботи гуртка «Юний правознавець», спецкурсу «Права людини в Україні та світі» колегіанти долучилися до пошуку шляхів вирішення зазначених проблем у правовому полі. Зокрема, учні 8-9 класів, спираючись на знання Конвенції про права дитини, сформулювали запитання до дорослих, керівників нашого міста, області щодо програм, які реально діють в нашому регіоні. Колегіантів цікавило, що робиться для досягнення таких глобальних цілей сталого розвитку як: якісне здоров’я в нашому регіоні, чиста вода, гідна праця та економічне зростання, якісна освіта, тобто таких, що є основою благополуччя дітей Запорізького краю.

Старшокласники, випускники 2018 року, виходячи з ідеї про те, що вони не тільки сьогоднішні діти, які потребують опіки, захисту, вони – завтрашнє майбутнє країни, світу, спираючись на статті Конвенції про права дитини виявили готовність до партнерства з дорослими заради стійкого розвитку. Для цього, посилаючись на досвід розвинутих країн (Фінляндії, Швеції, Німеччини), автори проекту «Загальнонаціональний дитячий парламент» вважають, що в країні має бути створений реально діючий представницький орган дітей, депутати якого могли б представляти свої думки з питань державної політики у сфері дитинства і контролювати, наскільки вони враховуються при прийнятті відповідних законів та їх  здійсненні.

Отже, початок покладено. А що ви думаєте з цього приводу? Приєднуйтеся до обговорення!

 

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь