Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
У Запорізькому Січовому колегіумі відзначили День Наума
15 Гру 2017, П’ятниця

Наум наставляє на ум (народна приказка)

Історія свідчить, що пророк Наум – один з дванадцяти малих пророків, жив у VII столітті до Різдва Христового і родом був з міста Єлкоша, що на півночі Ізраїлю. Він передбачив трагедію міста Ніневії, столиці Ассирійської держави, що була знищена нападами халдеїв, персів і арабів. Пророцтво святого пророка Наума сповнилося майже через століття (за іншими даними, приблизно через сімдесят років). Ніневія пала, а люди на загарбаних нею землях отримали свободу та велику радість. У народі цей день вважали сприятливим для початку навчання дитини.

За традицією, у Запорізькому “Січовому колегіумі” напередодні Дня Наума, з 7 по 14 грудня проходить Тиждень Науки, який починається урочистим Козацьким колом. Цього року відкриваючи Тиждень, учні старших класів демонстрували сценки, в якій зображували картини давніх українських традицій 14 грудня приводити учня до вчителя, починати вивчення азбуки, відвідувати церкву. Після цього учні 5-х класів “Січового колегіуму”  захистили свою першу дослідницьку роботу «Роде наш красний, роде наш прекрасний».

На жаль, ми мало знаємо про історію роду, прізвища, імені, не зберігаємо сімейні реліквії. А іноді навіть ніколи зупинитись і замислитися над тим, хто я, звідки? Цим цілям служить дослідницько-пошукова робота. Деякі п’ятикласники дослідили свій родовід до 8 коліна! Вони презентували й сімейні реліквії, звичаї, пісні, легенди.
Учасників проекту вітали батьки та директор навчального закладу Валентина Єршова. Захист родоводу став справжнім родинним святом.

А учні 6-х класів презентували свої проекти «Звідки ця назва?» -топонімічне дослідження назви рідного села, вулиці, річки тощо.
Завершився Тиждень науки пробним захистом робіт МАН учнів старших класів у предметних секціях.

Тож, батюшка Наум, наведи нас на ум!

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь