Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
9 Лют 2018, П’ятниця

7 лютого Запоріжжя вшановувало видатного українця В’ячеслава Чорновола – дисидента-шістдесятника, громадського діяча, журналіста, активного борця за незалежну Україну, кандидата в президенти України у 1999 році. В грудні минулого року В’ячеславу Чорноволу виповнилося б 80…

Цього дня в Запорізькому “Січовому колегіумі” на Козацькому колі своїми спогадами про зустріч з В’ячеславом Чорноволом поділилася директор закладу: “В’ячеслав Чорновіл побував у нашому колегіумі в перші роки існування новоствореного закладу. Саме відвідування колегіуму Чорноволом було знаковим: В’ячеслав Максимович був депутатом Верховної Ради України, одним із найавторитетніших діячів, борців за державу, за відродження мови, культури, духовності нації. До нашого закладу в 90-ті роки часто приходили, приїздили українські достойники, бо “Січовий колегіум” вже з перших днів свого існування став символом нової, справжньої України. Тож візит В’ячеслава Чорновола сприймався нами – і учнями і вчителями – як своєрідне батьківське благословення”.

Спогади про спілкування з В’ячеславом Чорноволом продовжує вчитель української мови Людмила Чеховська: “У 1998 році разом із колегіантами, готуючись до участі в конкурсі науково-пошукових робіт МАН, ми побували в Києві, де зустрілися з В’ячеславом Максимовичем, який не лише поділився спогадами про Василя Стуса (його творчість досліджувалась колегіантом), а й розповів про рух шістдесятників, про Клуб творчої молоді, про протестну акцію на захист заарештованої у 1965 році інтелігенції. Ми всі були вражені не лише почутим, а також зрозуміли, що Чорновіл завжди і в усьому сповідує культ совісті, честі, взаємодопомоги і навіть самопожертви. Фото на пам’ять – і зустріч ця стала історією, яскравою сторінкою в нашому житті”.

7 лютого учні колегіуму разом із запорізькою молоддю, бійцями АТО, зі старшим поколінням запоріжан в стінах Запорізького краєзнавчого музею вшанували пам’ять Героя України, справжнього українського лицаря В’ячеслава Чорновола.

Провели цей цікавий, змістовний, наповнений маловідомою для молоді інформацією захід вихованці колегіуму – Вероніка Реймер та Богдан Козлов.

Щиро вдячні Запорізькому обласному центру патріотичного виховання за Годину пам’яті і за плідну співпрацю з нами – колегіантами.

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь