Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Запорізький «Січовий колегіум»: реалізація ідеї культурологічного імперативу в освітній політиці. Василь Сліпак (позивний “Міф”)
14 Лют 2018, Середа

13 лютого учні та вчителі Запорізького «Січового колегіуму» переглянули документальний фільм “Міф” (автори Л. Кантер та І. Ясній). Перед вдумливими глядачами розгорнулася драматична картина життя оперного співака зі світовим ім’ям Василя Сліпака, який рішуче змінив своє богемне паризьке життя у славі і благополуччі, ставши волонтером а потім бійцем ДУК “Правий сектор” під час російсько-української війни на Донбасі. 19 років життя у ситій і безтурботній Франції ніяк не вплинули на його велике почуття синівської любові до України, а війна пробудила непереборне бажання захистити рідну землю.

Оригінальна сценографія фільму з використанням засобів мультиплікації (за мотивами казки Джанні Родарі «Джельсоміно в країні брехунів») розширює смислові нашарування образної системи картини. Так перед глядачами розгортається ще один,тепер уже казковий сюжет, про хлопчика Джельсоміно, який мав від природи надзвичайну силу голосу і міг ним руйнувати будь-які перепони. І він руйнує тюремні стіни в Країні Брехунів, в якій диктатор встановив державну політику, за якою мали казати на чорне біле.

Глядачі отримали нагоду замислитися над тим, що таке чинна (дієва) любов до рідної землі, проасоціювати казковий сюжет із нашим реальним життям, осмислити жертовність, самопожертву і героїзм, які проявляють наші воїни на війні. Героїчний подвиг Василя Сліпака змушує нас пильнувати, щоб не відбудовувалися тюремні стіни, які він руйнував, а Україна не перетворювалася на Країну Брехунів. Його щирий порив і жертовна смерть змушують цінувати життя і свободу як найбільшу цінність.

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь