Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Духовний місточок від Запорізького Січового колегіуму до Львова
4 Кві 2018, Середа

Запорізький Січовий колегіум щиро любить нашу західну столицю – древнє і сучасне європейське місто Львів. Побувати у Львові – мрія і колегіантів, і педагогів.

31 березня колегіум зустрічав гостей зі Львова – представниць жіночої громадської організації Союз Українок, які прибули до Запоріжжя з духовною місією: вони виготовили для храму, що у музейному комплексі «Запорозька Січ» на острові Хортиця, Плащаницю і напередодні Великодня подарували її запоріжанам.

Понад рік тому вони вже відвідували козацьку церкву, для якої виготовили руками львів’янок хоругви. Тоді делегація жінок-союзянок вперше побувала і в «Січовому колегіумі». І хоча цьогорічна програма перебування в нашому місті була досить насиченою, гості зі Львова просили голову Запорізького осередку Союзу Українок «Роксолана» пані Оксану Яценко: «Мріємо про Січовий колегіум!»

Як рідних, дорогих гостей зустрів колегіум шанованих львів’янок. Поетично-пісенним вітальним букетом для них стали виступи Вероніки Реймер, Мілани Павловської, Таїсії Зінов’євої, Іллі Назаренка та Софії Біляєвої. Напередодні Вербної неділі, Великодних свят доречно прозвучали поетичні твори з програми «Вірую!» студії «Театру Слова» та пісні про Україну.

В тісному колі друзів – і львів’ян, і запоріжан – відбулося тепле спілкування та обмін духовними дарунками, до яких долучилися і гості, і господарі: козак Мамай народної майстрині Галини Павлів, нова збірка поезій відомого запорізького поета Юрія Єршова-Холодного «Народе необачний», фоторепортаж з прем’єри спектаклю «Маруся Чурай» за романом Ліни Костенко – поїхали до Львова. Львів’яни ж, окрім ошатної ілюстрованої книги з історії українського мистецтва, подарували колегіантам – учасникам цієї зустрічі… кілька днів у Львові. Запрошення на гостини до Львова прозвучало з вуст голови Всеукраїнської громадської організації Союзу Українок пані Ореслави Хомик, яка очолювала делегацію.

Отож розпочинаємо підготовку до такої бажаної, такої вимріяної поїздки, метою якої буде не лише екскурсія до одного із найкращих, найцікавіших міст України. Плануємо зустрічі з учнями-ровесниками, щоб почути, щоб пізнавати, розуміти одне одного. Щоб поділитися з друзями-львів’янами нашими, запорізькими духовними, культурними, інтелектуальними надбаннями. Щоб щось добре, красиве, вічне взяти від них. Заради спільного майбутнього. Заради майбутньої України.

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь