Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
24 Кві 2018, Вівторок

21 квітня 2018 року в Запоріжжі на острові Хортиця відбулася церемонія висадження дубів та встановлення пам’ятного знаку на честь полеглих в АТО українських воїнів.

У рамках українсько-литовського проекту, що об’єднав зусилля ветеранів, вояків, громадських активістів та волонтерів обох держав, учасники заходу висадили 2100 дубів, подарованих Литвою.

Дуби – символ незламності наших народів у боротьбі з агресором та окупантом. Їхня кількість є символічною: цього року наші народи відзначають 100 років відновлення державності. Місцем висадки дубів стало унікальне історичне місце – Хортиця – священний острів наших предків і колиска українського козацтва. Саме тут 100 років тому об’єднались у єдину українську армію війська Західноукраїнської Народної Республіки та Української Народної Республіки і вирушили звільняти Крим, що вже за кілька діб був вільний.

Приєднатися до ініціативи та посадити дерево в пам’ять про захисників української землі зміг кожен охочий, в тому числі і вихованці та педагоги Запорізького Січового колегіуму. В межах проекту протягом дня на Хортиці діяла дитяча зона, польова кухня та ярмарок народних майстрів. Бандуристи і кобзарі виконували стародавні пісні й думи, а козаки влаштували для відвідувачів нашого заходу показові виступи на конях та зі зброєю.

Завершився день відкриттям Хрестомеча – пам’ятного знаку українським воїнам, що віддали життя за волю України.

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь