Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Культорологічний імператив Нової української школи в реалізації Січового колегіуму
24 Тра 2019, П’ятниця

Від часу створення Запорізького Січового колегіуму в ньому утверджується особистість культурної освіченої людини – громадянина світу, громадянина України.

Нещодавно чимала група учнів колегіуму разом з викладачами побувала в славному козацькому місті Батурин на Чернігівщині. Вони разом торкнулися давньої історії нашого народу, нашої держави. В Батурині затамувавши подих, колегіанти для себе відкривали таємниці національно-історичного культурного заповідника Гетьманська столиця. Наступного дня відкрилася брама найстарішого міста України та Європи з 1300-річною історією – Чернігова.

Це відомий пам’ятник часів Київської Русі і Чернігівського князівства. Тут, у древньому Чернігові, знаходиться третина східноєвропейських пам’яток архітектури домонгольського періоду. На його зелених схилах виблискують у променях сонця золоті бані Спасо-Преображенського собору (ХІ ст.), Борисо-Глібського собору (ХІІ ст.), Іллінської церкви (ХІІ ст.). Учні відвідали кожен із цих храмів і намагалися осмислити феномен історичного минулого своєї землі, що його вдалося нашим пращурам створити і зберегти.

У Болдиних горах для школярів відкрилася таємниця Антонієвих печер – церкви, збудованої на поч. ХІ ст. батьком руського чернецтва чернігівським князем Святославом Ярославовичем та Антонієм Печерським, одним із засновників Києво-Печерського монастиря. Там кожен задумався над символами віри і тим, як берегти і захищати традиції, що дісталися нам дуже дорогою ціною.

Попри надзвичайно насичену програму і обмаль часу, наші вихованці захотіли піднятися на Болдину гору і вшанувати пам’ять Михайла Коцюбинського. Біля його надгробка говорили про модерну літературу, імпресіонізм, про дивовижну рису наших геніїв ставати “хлібом насущним” для свого народу і жертвувати безцінним часом свого життя задля його просвіти. 
У Чернігові колегіанти пережили незабутні емоції, а його креативні уроки ще довго допомагатимуть кожному шукати істину!

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь