Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
28 Тра 2019, Вівторок

23-27 травня колегіантка Марія Мороз провела в Берліні, беручи участь в соціальній волонтерській акції “Зробимо світ кращим за 72 години”.

Berliner Stadtmission – організація, що приймала волонтерів протягом 4 днів. “На території всієї Німеччини підлітки, молодь, дорослі долучаються до роботи на волонтерських засадах, щоб допомогти безхатчинкам, людям, що мають проблеми з алкоголем або тим, що приїхали в країну знайти прихисток, бо на Батьківщині війна. Крім нашої української делегації з 10-ти людей до нас приєдналась команда дівчат, що проживають в Берліні, але давно переїхали із Польщі. Це був неймовірний досвід обміну думками, звичаями, стереотипами, культурними особливостями серед нас.

Спочатку я познайомилась з учасниками і командою людей, що представляють цю організацію, згодом було проведено екскурсію, в якій детально розповіли про ідею даного місця та його історію. Дуже цікаво, що люди це роблять з власного бажання, безкорисно, без будь-яких очікувань і сподівань на заробітну плату, лише заради задоволення.

До того ж, до молоді долучаються і зрілі, дорослі люди, представники державних установ, наприклад, як пані сенатор Misses Scheeres, яка з підліткового віку є волонтером.

Нам випала нагода прибирати на прибудинковій території, готувати їжу, садити квіти, поливати їх, допомагати людям, що втратили відчуття щастя, адже краса квітів – повертає красу в їх життя та певний спокій.

Протягом акції ми дуже плідно працювали, спілкувались кількома мовами, долали мовний бар’єр, розвіювали і підтверджували стереотипи, насолоджувались красою природи, знаходили зв’язок одне між одним і проводили вільний час із користю. Влаштували український вечір і презентували німцям наші традиції, навчили українським словам, пісням і танців, пригостили смачнющими варениками, які приготували разом з ними.

Для мене цей досвід – це обмін: про стосунки між людьми, про комунікацію і спільні ідеї, думки, діяльність. Без ініціативи і дії неможливо створити нічого.

Люди змінюють людей і я вражена як сильно мене змінили, тепер вже мої друзі, з Берліна. Дуже хочу подякувати всім людям, які хоч трохи вклали свого часу в те, щоб відбулась така акція – організатори, місцеві, наша команда з України – ви неймовірні! Кожен момент цієї подорожі для мене є безцінним!”, – розповіла Марія.

Тепер чекайте на подробиці Еко-акції в Запоріжжі 🙂

<- Попередній пост | Наступний пост ->
Коментарі:

Залишити відповідь