Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Медіаосвіта

Медіаосвіта (англ. media education від лат. media – засоби)  – напрям у педагогіці, спрямований на вивчення закономірностей масової комунікації (преси, телебачення, радіо, кіно, відео і т. ін.).

Медіаосвіта в сучасному світі розглядається як процес розвитку особистості на матеріалі і за допомогою засобів масової комунікації (медіа) з метою формування культури спілкування з медіа, творчих, комунікативних здібностей, критичного мислення, умінь повноцінного сприйняття, інтерпретації, аналізу та оцінки медіатекстів , навчання різним формам самовираження за допомогою медіатехніки.

Базовими цілями медіаосвіти стають розвиток комунікативних здібностей учнів; формування критичного мислення; навчання сприйманню інформації, перекодуванню візуального образу у вербальну знакову систему; оцінювання якості інформації, вироблення вмінь вибирати при «споживанні» інформації з мас-медіа; підвищення загальнокультурного рівня особистості.

Таким чином, сучасний учень має орієнтуватися в сучасному медіапросторі, розуміти основні принципи функціонування різних видів засобів масової інформації , розрізняти інформацію за рівнем впливу на особистість, аналізувати й оцінювати медіа повідомлення, розшифровувати та використовувати закодовану в медіаповідомленнях інформацію, знати правила культури спілкування в інформаційному суспільстві та методи захисту від можливих негативних впливів у процесі масової комунікації, розрізняти та застосовувати методи організації професійної діяльності з використанням технології мультимедіа; збирати, обробляти, зберігати та передавати інформацію з урахуванням пріоритетів професійної діяльності, самостійно створювати медіаповідомлення в галузі професійної діяльності.

На данний момент “Запорізьский Січовий Колегіум” долучився до створення двох програм із медіакультури. Це програма спецкурсу “Практична медіакультура” для учнів 10-11 класів, створена вчителем-методистом Аджимян О.Р. та вчителем медіакультури Коваленко П.О., а також “Навчальна програма з медіакультури для 8 класів. Пропедевтичний курс“, створена вчителем медіакультури ЗСШ-і “Січовий колегіум” Коваленком П.О. та старшим викладачем кафедри суспільних дисциплін Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д.Ушинського Мокрогузом О.П.

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА З МЕДІАКУЛЬТУРИ. Пропедевтичний курс. 8 клас. Коваленко П.О., Мокрогуз О.П.

ПРОГРАМА ПРАКТИЧНА МЕДІАКУЛЬТУРА. СПЕЦКУРС. Аджимян О.Р., Коваленко П.О.

Також долучився ЗСШ-і “Січовий колегіум” до створення збірки “Практична медіаосвіта: авторські уроки“, де представлені два типових уроки від викладача колегіуму Коваленка П.О. – “Аналіз телешоу: трансформація форматів і цінностей” (с.140-156) та “Практикум з фотозйомки” (с. 255-269).

Збірка “Практична медіаосвіта: авторські уроки”

Щодо безпосередньої діяльності дітей із медіаресурсами та участі у різноманітних конкурсах, пов’язаних із медіа, то окремим пунктом стоїть участь закладу у Медіафестивалі “Москва-Запоріжжя“. Вже третій рік поспіль роботи колегіантів приймають участь у цьому заході.

Крім того, викладач “Січового колегіумуКоваленко П.О. двічі брав участь у медіафестивалі у якості ведучого майстер-класів: «Как снимать социальную рекламу. Сценарий, постановка, сюжет» (2011-2012) та «Музыкальный сайт: от концепции до социального продвижения» (2012-2013).

У жовтні-листопаді 2013-го Січовий колегіум також взяв активну участь у роботі другої міжнародної науково-методичної конференції «Практична медіаграмотність» (м. Київ). Доповідь вчителя медіакультури Коваленка П.О.Медіафестиваль «Москва-Запоріжжя» як спосіб розповсюдження ідей предмету «Медіакультура» та їх реалізація серед учнів у позанавчальний час” стала поштовхом до пропозиції створення всеукраїнського Медіафестивалю. Цю доповідь, а також інші можна переглянути за посиланням.