Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Правила роботи з книжкою
 1. Виділяй головне (олівцем роби позначки на полях, під­креслювання тощо): теоретичні положення, приклади, виснов­ки. Вивчення завжди має відбуватися з олівцем у руках. Якщо книжка власна, позначки роблять на її сторінках, якщо взята у знайомого чи бібліотеці, то на спеціальних закладках. Знаком оклику позначають основні думки, знаком питання – незрозумілі положення. Використовують також різні способи підкреслення. Але в жодному разі неприпустимо робити позначки на шкільних підручниках, якими потім користуватимуться інші учні.
 2. Стеж за логікою розкриття того чи іншого питання.
 3. Поділи матеріал на окремі блоки, визначай ступінь їхньої важливості.
 4. Дай критичну оцінку основному змісту вивченого.
 5. Зроби висновок: який матеріал використовуватимеш чи не використовуватимеш під час відповіді.
 6. Якщо матеріал виявився занадто складним, потрібно ще раз його прочитати і позначити найважчі місця, а потім поділити їх на складові частини й намагатися зрозуміти, у чому причина незнання чи нерозуміння. При цьому доцільно робити нотатки на папері. Іноді на слух матеріал погано сприймається.
 7. Щоб повторити вивчене, бажано організувати самоконт­роль:
  а) усно проговорити;
  б) скласти план по пам’яті;
  в) зробити висновки (усно, письмово);
  г) дібрати приклади чи ілюстрації;
  ґ) комусь пояснити чи надати консультативну допомогу.
 8. Здобуті знання добре закріплювати на папері у вигляді:
  а) конспекту;
  б) тез;
  в) плану;
  г) словникової та термінологічної роботи;
  ґ) окремих висновків;
  д) розрізнених нотаток.
 9. Пам’ятай! Засвоївши основні ідеї, не перевантажуй свою пам’ять численними фактами, різними допоміжними даними, особливо несистематизованим матеріалом. Не забувай, що книж­ка е одним із головних джерел знань.