Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Бібліотека

Що за насолода знаходитися в гарній бібліотеці. Дивитися на книги – і то вже щастя. Перед вами бенкет, гідний богів. Ви усвідомлюєте, що можна взяти в ньому участь і наповнити до країв свою чашу.

                                                                                                                            Чарльз Лемб 

29.10.2018

Перетворення шкільної бібліотеки  на сучасний інформаційний центр

         Сучасне життя ставить нові завдання перед бібліотечними закладами. Сьогодні шкільна бібліотека не лише книгозбірня, а ще й інформаційний центр який максимально володіє потоками інформації та доносить її до кінцевого споживача .  З цією  метою  в Україні  почав діяти пілотний проект з  перетворення існуючої шкільної бібліотеки  на сучасний шкільний бібліотечно-інформаційний центр.    Бібліотекар комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» пройшла навчання на базі   Консультативно-тренінгового центру Українського інституту нормативної інформації  з теми
   «Перетворення шкільної бібліотеки в шкільний бібліотечно-інформаційний центр», під час якого мала змогу ознайомитися з програмами «ШБІЦ-інфо» та «ШБІЦ-облік», виробити практичні навички роботи з ними та оцінити переваги зазначених ресурсів.

 

 

 

22.10.2018

Розвиток в учнів читацьких інтересів засобами сучасних 

форм бібліотечної роботи

               На сьогоднішній день  бібліотека є саме тим інформаційно-методичним центром, що сприяє забезпеченню якісної організації освітнього  процесу в  закладі  освіти.  У добу розповсюдження великої кількості інформації сучасна шкільна бібліотека є не просто сховищем    книг. Вона повинна  стати  центром, який би забезпечував повноцінне інформаційне обслуговування користувачів. Саме з цією метою  18 жовтня 2018 року на базі Енергодарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7,       Немашкало Людмилою Миколаївною, завідувачем бібліотеки, переможцем виставки “Освіта Запорізького краю – 2018” в номінації “Бібліотеки в умовах суспільства знань та реформування освіти проведено майстер-клас для шкільних бібліотекарів Запорізької області.  Бібліотекар комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа – інтернат ІІ – ІІІ ступенів «Січовий колегіум»  , взяла участь у зазначеному заході.   Учасники ознайомилися з  досвідом бібліотекаря щодо   розвитку в учнів читацьких інтересів засобами сучасних форм  бібліотечної роботи, із захопленням брали участь у практичних  заняттях з використанням інтерактивних завдань: грі-квесті «Ключі від бібліотеки»,  доповнення однієї з книжкових виставок інтерактивними елементами  тощо. Більше інформації  про майстер-клас  за посиланням   https://goo.gl/ByPX4V
16.10.2018
           У рамках  місячника шкільних бібліотек , бібліотекою КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ – ІІІ ступенів «Січовий колегіум» проведено  цикл заходів присвячених   100-річчю  від дня народження видатного українського педагога, мудрого вчителя –  Василя Олександровича Сухомлинського.        У бібліотеці колегіуму оформлено книжкову виставку «Я ніколи в житті не належав собі», на якій представлені казки  В. Сухомлинського, його педагогічні праці та книги про життєвий шлях видатного педагога.
В небі завжди сонце світить ясно, 
А в душі немає пустоти. 
Світ тобі всміхається прекрасний, 
Якщо є багато доброти.
    Такими теплими словами розпочалася  літературна подорож стежками  творчості, натхнення, добра і радості  «Казковий світ Василя Сухомлинського».  Бібліотекар ознайомила учнів з творами   В.О. Сухомлинського, намагаючись  сформувати у дітей уявлення про те, що добра, чуйна людина завжди допомагає іншим, поважає, піклується про стареньких, добре ставиться до рідних і друзів,  навчити учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси.   Діти з великою цікавістю слухали казки Василя Олександровича, дивилися мультфільми за мотивами його творів, а також давали власну оцінку вчинкам героїв прочитаних казок.  До  символічного  сонечка,  символу  життя,  діти   додавали  промінчики, на яких записували   якості доброї              людини. 
Місячник шкільних бібліотек триває і на учнів чекає ще безліч цікавих та пізнавальних заходів.

 

 

 

 

11.10.2018                             Запрошуємо до участі у флешмобі!

На данном изображении может находиться: текст

            08.10.2018             
                                                               ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ КНИГОЛЮБІВ
Світ бібліотеки – чарівний і незбагненний. Його атмосфера нагадує маленьке затишне містечко з доброзичливими та гостинними городянами. На полицях–квартирах мешкають  поважні, розумні та цікаві жителі. Вони завжди готові дати слушну пораду, відповісти на будь-яке питання. Наймолодші учні  Січового  колегіуму завітали до цього міста аби познайомитися із загадковим , захопливим світом . Бібліотекар ознайомила п’ятикласників із правилами користування бібліотекою, розташуванням книжкового фонду, поділом книг за галузями знань. Дітлахи з величезною цікавістю поринули у світ казок, енциклопедій та оповідань.
  А найбільше сподобалася гра , метою якої було закріплення знань про розташування фонду бібліотеки – у книгах на полицях були сховані частини крилатих висловів про книги. Використовуючи підказки, діти знаходили   потрібну книгу , а в ній частини висловів з яких
  складали цілі фрази. Наприкінці уроку всі діти мали можливість обрати для читання  книгу, яка їх зацікавила. 
 
04.10.2018
Бібліотека КЗ “Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ – ІІІ ступенів “Січовий колегіум” бере участь у обласному фестивалі-огляді віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури “Книги, які читаю Я …” (поради фахівця).
                               Виставка розміщена за адресою https://prezi.com/p/bpc-zcn11xui/presentation
Висловлюю щиру вдячність Анастасії Сосновській за технічну підтримку та оформлення виставки.
04.10.2018
До уваги  колегіантів!
    Шкільна бібліотека запрошує учнів 5 -7 класів до  конкурсу на кращий фанфік до казок Сашка Дерманського, які можна прочитати  тут .  Ваші шедеври чекаємо до 5 листопада 2018 року у електронному або друкованому вигляді.
Ваша фантазія не обмежується ніякими вимогами .
Після закінчення  осінніх канікул учасники зберуться у бібліотеці для підведення підсумків.
Читайте! Думайте! Фантазуйте!
26.09.2018
УВАГА! УВАГА! Другий конкурс історичного оповідання «ProМинуле»-2019
Що писати?
· Історичні оповідання, що раніше не були надруковані чи оприлюднені (зокрема через Інтернет).
Тема цьогорічного конкурсу: Українська еліта у ХІХ столітті.
Мова – українська.
Обсяг – 10-25 тис. друкованих знаків із пробілами.
Кому можна?
Взяти участь у конкурсі може будь-хто, незалежно від віку, громадянства та наявності чи відсутності попередніх публікацій.
Критеріями оцінювання текстів є високий художній рівень, оригінальність розкриття теми, дотримання жанрових вимог, відповідність хронологічним межам, історична достовірність деталей.
Куди надсилати шедеври?
Для участі в конкурсі необхідно надіслати авторський текст у форматі .doc на адресу: promynule@ukr.net. Вказати ім’я автора, e-mail та телефон.
На коли?
Кінцевий термін приймання текстів – 5 квітня 2019 року.
Що за це буде?
· Автори-лауреати отримають фінансову винагороду за І, ІІ і ІІІ місце в розмірі 5000, 4000 і 3000 грн відповідно.
· 15 найкращих текстів, що ввійдуть у «короткі списки», буде опубліковано у збірнику історичних оповідань у видавництві «Темпора».
· «Короткі списки» стануть відомі 21 травня 2019 року.
· Імена переможців будуть оголошені на церемонії нагородження на початку червня 2019 року.
Лишилися питання?
· Організатори – Видавництво «Темпора» і Літакцент.
· Координаторка конкурсу – Ольга Петренко.
· Контакти: 097 427 44 99, promynule@ukr.net.
· Фб-сторінка конкурсу: https://www.facebook.com/ProMynule/
24.09.2018                                        
                                                                                      До уваги юних поетів!
Запорізький національний університет та Департамент освіти і науки Запорізької міської ради розшукують молодих і талановитих! Триває прийом робіт на п’ятий Всеукраїнський  конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони».          Конкурс “Хортицькі дзвони” було засновано в пам’ять про поетесу та пісняра Марину Брацило, яка трагічно загинула влітку 2013 року. Вона розпочала свій творчий шлях у дуже юному віці, та її поезії і пісні одразу привертали увагу своєю художньою вправністю і зрілістю світосприйняття. Патріотичні і проникнуті тонким ліризмом, твори Марини і сьогодні не втрачають своєї популярності серед поціновувачів української поезії і пісні.  Підсумки конкурсу традиційно будуть підбиті до дня народження поетеси, 2 грудня.
Творчі роботи можна подати до 15 жовтня 2018 року. Обсяг має складати 20-25 віршів для номінації “Поезія” або дві пісні, записані в аудіоформаті для номінації “Авторська пісня”. Вік учасників від 15 до 25 років. Мова творів – українська. Більш детальна інформація за посиланням  https://www.facebook.com/konkursMarynyBratsylo/posts/
                                                                                       Юні друзі!
                  Реакція підлітків на серіал «Школа» надихнула телеканал «1+1» запустити анонімний онлайн-щоденник. За посиланням https://secrets.1plus1.ua/  ви можете написати   про свої життєві проблеми, розповідати власні історії та коментувати теми, які там піднімаються.
20.09.18.
                                                                            Дорогі колегіанти!
Запрошуємо вас  до участі  у конкурсі на кращий лист літературному герою, який оголосила Запорізька обласна бібліотека для юнацтва.   Давайте разом пофантазуємо  і  напишемо  листа улюбленому  персонажу!
З умовами та термінами проведення конкурсу ви можете  ознайомитись  у шкільній бібліотеці.  
19.09.18
  Гарна новина для юних письменників і поетів!
Розпочато  прийом робіт на конкурс “ПероДактиль 2018-2019”.
За цим посиланням http://www.perodaktyl.com.ua/index.php/pravila ви можете ознайомитися  з правилами участі в конкурсі,  оскільки в цьому році  вони зазнали певних змін. Конкурс  стартує з приємної акції для вас: перші 50 учасників отримають знижку 50 % на оплату організаційного внеску.
Як часто ви читаєте книги? Чи входить читання до вашої щоденної програмі? Якщо ні, то ви багато втрачаєте, як в інтелектуальному, так і в духовному сенсі. Адже успіх приходить до людей активних, ерудованих та освічених. То ж давайте познайомимося – які книги читають найбільш успішні та відомі люди.  Улюблені книги зірок
За посиланням Підручники он-лайн ви можете переглянути та завантажити підручники для 5-11 класів.
             Бібліотекар – Наталя  Вікторівна Левадна
У  бібліотеці Комунального закладу “Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ –  ІІІ ступенів “Січовий колегіум” Запорізької обласної ради  Вам допоможуть: 
поринути в світ розумних, добрих та цікавих книг;
– підібрати потрібну  літературу, яка дасть можливість більш глибоко вивчати улюблений предмет;
– не тільки читати, але й спілкування з друзями, бібліотекарями;
– навчитися багатьом корисним речам;
– знайти потрібну і повну інформацію у книгах, журналах, мережі Інтернет;
                            – навчитися користуватись  довідковими виданнями;
                             – підготувати реферат, цікаве повідомлення.
Ми  впевнені: Ви обов’язково знайдете у нас те, що Вам потрібно.

Для всіх , хто пов’язує розвиток особистості з книгою, а своє дозвілля – з читанням, бібліотека гостинно відчиняє двері щодня (крім суботи та неділі) з 9 до 16 години.

Протокол результатів відбору оригінал-макетів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти.

Блог бібліотекарів