Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Бібліотека

“Кожен з нас може знайти в бібліотеці спокій духу, розраду в смутку, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє “володіти тим дорогоцінним ключем, який відмикає таємничу двері цієї скарбниці”         Леббок

 

28.12.2018

Шановні читачі!

Від щирого серця вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим!  Нехай вас оточують чудові, цікаві люди, збуваються найпотаємніші бажання, а в душі панує мир!

15.12.2018

      Приємна новина для читачів шкільної бібліотеки!

Фонд бібліотеки Січового колегіуму поповнився новою цікавою книгою запорізького письменника Валентина Терлецького “Книга сили. Воля”. Це перша книга із серії романів автора про джерела сили.

Пропоную до вашої уваги презентацію, яка ознайомить з автором  та самою  Книгою сили

Запрошуємо відвідати бібліотеку, щоб насолодитися читанням гарної книги!

 

 

23.11.2018

День пам’яті жертв голодоморів

24 листопада 2018 року в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Жах  огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була.  Запрошую переглянути виставку  книг “Голодомор… Страшні його жнива”  , присвячену цій трагічній сторінці історії країни.

                                                                                                                           

          21.11.2018

    21 листопада – День Гідності та Свободи

  2013- 2014 роки  стали для України часом настільки радикальних змін, які ще донедавна здавалися неможливими. Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії.  З кожною новою річницею Майдану ми маємо змогу осягнути більш повну картину того, що сталося. Але, щоб пазл склався повністю, має пройти ще чимало часу. Допомогти зрозуміти, що відбувалося у листопаді 2013 року – лютому 2014 року покликані книги, написані з документальних джерел та зі слів самих учасників подій. З однією з таких книг хочу вас ознайомити.
       Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності / упоряд. Тетяна Ковтунович, Тетяна Привалко. — К. : К.І.С., 2015. — 320 с., іл.
У збірці подані фрагменти спогадів безпосередніх учасників  акцій протесту  у рамках проекту «Майдан: усна історія». Тут опубліковані  спогади учасників, різних за статтю, віком та умовною формою участі, з тим, щоб представити структурованість Майдану як самоорганізованої соціальної мережі.
Микола Мишовський: Ми, українці, як і кожен народ, маємо свої чесноти й вади. Наша чеснота в тому, що ми здатні піднятися, вада — в тому,  що швидко перегораємо. І досвід Революції на граніті, у 90-ті роки, здобуття незалежності, Помаранчева революція мають нас навчити, що ми не можемо просто чекати змін — самі вони не прийдуть.  Потрібно міняти не начальство, не президентів. Вони— тимчасові. Має відбутися зміна не начальства, а мислення. Ми як народ надто сильно покалічені комуністичною ідеологією.
Юрій Деревянко: Для мене Майдан почався на наступний день після того, як вийшли студенти, і закінчився постановою про припинення вогню, співавтором якої я був. Ми всі чудово розуміли, що маємо справу не з якимись там аматорами, а з добре організованою злочинною групою, яка захопила державну владу і фактично тягнула Україну в безодню. Тому мені із самого початку було зрозуміло, що треба не мірятись амбіціями, а якнайшвидше гуртуватися для того, аби ця акція протесту дала максимальний результат у мінімальний термін. Це було волевиявлення, свідоме ставлення людей до того, що відбувається, і вони вийшли, щоб це продемонструвати. Це був реальний початок потужної хвилі протесту проти політики, яку здійснював Янукович.
Тетяна Моцак: Коли почали з’являтися «тітушки», страшно не було. Вірніше, було, але не за себе, а за людей, котрі не знали, як із ними поводитися. До певного моменту я була впевнена, що нас перемогти неможливо, вбити, покалічити — неможливо, ми взагалі — всесильна нація! Було якесь таке піднесення. І зникло воно, тільки коли почалися події на Грушевського. Мені упала під ноги граната і розірвала штани. Тоді я зрозуміла, що ні бейджик «Преса», ні любов моїх батьків, ні взагалі любов людей до мене і моя любов до них — ніщо не врятує, бо жарти закінчилися.
Юлія Пішта: Ми часто спілкувалися із Сергієм Нігояном. Сиділи біля бочки на барикадах. Він постійно говорив: «Вам Бог дав шанс боротися, а ви нарікаєте». Бо ми казали: о, нічого не відбувається, все якесь застійне, скільки ми можемо сидіти на Майдані?
Євген Романенко: Я дуже гарно пам’ятаю ніч, коли вперше намагалися розігнати Майдан.  Коли почала підходити міліція з боку Українського дому, я стояв на барикаді й співав Гімн України.
Тарас Прохасько: Я не розчарувався у Майдані. Я, навпаки, вважаю, що це було дуже добре — ще один крок до формування суспільства. Тому що я дуже добре розумію, що у нас не сформоване справжнє громадянське суспільство. І воно формується не постановами ніякими, не рішеннями бюрократів, а, власне, такими подіями, такими переживаннями. Я не є рабом держави, я не є ще там кимось.
Андрій ЧередниченкоЯкщо кожен із нас буде відстоювати насамперед свої права, а потім ще комусь допоможе, хоча б одному — все, більше нічого не потрібно. Майдан — це був вилив людського болю. В Україні більшість усе-таки — вільні люди, що прагнуть свободи в гарному розумінні цього слова і якоїсь законності. Країна під час Майдану нарешті розвернулась у бік Європи. Її намагалися розвернути на 180 градусів — знову до Радянського Союзу, до минулого. На цей експеримент із Радянським Союзом ми вже витратили майже 100 років. Ми знаємо, як там. Давайте спробуємо ще хоча б 100 років витратити на європейський експеримент, і побачимо, де краще… Майдан— це вияв бажання людей жити добре і брати на себе відповідальність. Кожен, хто вийшов на Майдан, узяв на себе відповідальність за свої дії, свою сім’ю, свою країну.

29.10.2018

Перетворення шкільної бібліотеки  на сучасний інформаційний центр

         Сучасне життя ставить нові завдання перед бібліотечними закладами. Сьогодні шкільна бібліотека не лише книгозбірня, а ще й інформаційний центр який максимально володіє потоками інформації та доносить її до кінцевого споживача .  З цією  метою  в Україні  почав діяти пілотний проект з  перетворення існуючої шкільної бібліотеки  на сучасний шкільний бібліотечно-інформаційний центр.    Бібліотекар комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» пройшла навчання на базі   Консультативно-тренінгового центру Українського інституту нормативної інформації  з теми
   «Перетворення шкільної бібліотеки в шкільний бібліотечно-інформаційний центр», під час якого мала змогу ознайомитися з програмами «ШБІЦ-інфо» та «ШБІЦ-облік», виробити практичні навички роботи з ними та оцінити переваги зазначених ресурсів.

 

 

 

 

22.10.2018

Розвиток в учнів читацьких інтересів засобами сучасних 

форм бібліотечної роботи

               На сьогоднішній день  бібліотека є саме тим інформаційно-методичним центром, що сприяє забезпеченню якісної організації освітнього  процесу в  закладі  освіти.  У добу розповсюдження великої кількості інформації сучасна шкільна бібліотека є не просто сховищем    книг. Вона повинна  стати  центром, який би забезпечував повноцінне інформаційне обслуговування користувачів. Саме з цією метою  18 жовтня 2018 року на базі Енергодарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7,       Немашкало Людмилою Миколаївною, завідувачем бібліотеки, переможцем виставки “Освіта Запорізького краю – 2018” в номінації “Бібліотеки в умовах суспільства знань та реформування освіти проведено майстер-клас для шкільних бібліотекарів Запорізької області.  Бібліотекар комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа – інтернат ІІ – ІІІ ступенів «Січовий колегіум»  , взяла участь у зазначеному заході.   Учасники ознайомилися з  досвідом бібліотекаря щодо   розвитку в учнів читацьких інтересів засобами сучасних форм  бібліотечної роботи, із захопленням брали участь у практичних  заняттях з використанням інтерактивних завдань: грі-квесті «Ключі від бібліотеки»,  доповнення однієї з книжкових виставок інтерактивними елементами  тощо. Більше інформації  про майстер-клас  за посиланням   https://goo.gl/ByPX4V
16.10.2018
           У рамках  місячника шкільних бібліотек , бібліотекою КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ – ІІІ ступенів «Січовий колегіум» проведено  цикл заходів присвячених   100-річчю  від дня народження видатного українського педагога, мудрого вчителя –  Василя Олександровича Сухомлинського.        У бібліотеці колегіуму оформлено книжкову виставку «Я ніколи в житті не належав собі», на якій представлені казки  В. Сухомлинського, його педагогічні праці та книги про життєвий шлях видатного педагога.
В небі завжди сонце світить ясно, 
А в душі немає пустоти. 
Світ тобі всміхається прекрасний, 
Якщо є багато доброти.
    Такими теплими словами розпочалася  літературна подорож стежками  творчості, натхнення, добра і радості  «Казковий світ Василя Сухомлинського».  Бібліотекар ознайомила учнів з творами   В.О. Сухомлинського, намагаючись  сформувати у дітей уявлення про те, що добра, чуйна людина завжди допомагає іншим, поважає, піклується про стареньких, добре ставиться до рідних і друзів,  навчити учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси.   Діти з великою цікавістю слухали казки Василя Олександровича, дивилися мультфільми за мотивами його творів, а також давали власну оцінку вчинкам героїв прочитаних казок.  До  символічного  сонечка,  символу  життя,  діти   додавали  промінчики, на яких записували   якості доброї              людини. 
Місячник шкільних бібліотек триває і на учнів чекає ще безліч цікавих та пізнавальних заходів.

 

 

 

            08.10.2018             
                                                               ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ КНИГОЛЮБІВ
Світ бібліотеки – чарівний і незбагненний. Його атмосфера нагадує маленьке затишне містечко з доброзичливими та гостинними городянами. На полицях–квартирах мешкають  поважні, розумні та цікаві жителі. Вони завжди готові дати слушну пораду, відповісти на будь-яке питання. Наймолодші учні  Січового  колегіуму завітали до цього міста аби познайомитися із загадковим , захопливим світом . Бібліотекар ознайомила п’ятикласників із правилами користування бібліотекою, розташуванням книжкового фонду, поділом книг за галузями знань. Дітлахи з величезною цікавістю поринули у світ казок, енциклопедій та оповідань.
  А найбільше сподобалася гра , метою якої було закріплення знань про розташування фонду бібліотеки – у книгах на полицях були сховані частини крилатих висловів про книги. Використовуючи підказки, діти знаходили   потрібну книгу , а в ній частини висловів з яких
  складали цілі фрази. Наприкінці уроку всі діти мали можливість обрати для читання  книгу, яка їх зацікавила. 
 
04.10.2018
Бібліотека КЗ “Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ – ІІІ ступенів “Січовий колегіум” бере участь у обласному фестивалі-огляді віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури “Книги, які читаю Я …” (поради фахівця).
                               Виставка розміщена за адресою https://prezi.com/p/bpc-zcn11xui/presentation
Висловлюю щиру вдячність Анастасії Сосновській за технічну підтримку та оформлення виставки.
04.10.2018
До уваги  колегіантів!
    Шкільна бібліотека запрошує учнів 5 -7 класів до  конкурсу на кращий фанфік до казок Сашка Дерманського, які можна прочитати  тут .  Ваші шедеври чекаємо до 5 листопада 2018 року у електронному або друкованому вигляді.
Ваша фантазія не обмежується ніякими вимогами .
Після закінчення  осінніх канікул учасники зберуться у бібліотеці для підведення підсумків.
Читайте! Думайте! Фантазуйте!
26.09.2018
УВАГА! УВАГА! Другий конкурс історичного оповідання «ProМинуле»-2019
Що писати?
· Історичні оповідання, що раніше не були надруковані чи оприлюднені (зокрема через Інтернет).
Тема цьогорічного конкурсу: Українська еліта у ХІХ столітті.
Мова – українська.
Обсяг – 10-25 тис. друкованих знаків із пробілами.
Кому можна?
Взяти участь у конкурсі може будь-хто, незалежно від віку, громадянства та наявності чи відсутності попередніх публікацій.
Критеріями оцінювання текстів є високий художній рівень, оригінальність розкриття теми, дотримання жанрових вимог, відповідність хронологічним межам, історична достовірність деталей.
Куди надсилати шедеври?
Для участі в конкурсі необхідно надіслати авторський текст у форматі .doc на адресу: promynule@ukr.net. Вказати ім’я автора, e-mail та телефон.
На коли?
Кінцевий термін приймання текстів – 5 квітня 2019 року.
Що за це буде?
· Автори-лауреати отримають фінансову винагороду за І, ІІ і ІІІ місце в розмірі 5000, 4000 і 3000 грн відповідно.
· 15 найкращих текстів, що ввійдуть у «короткі списки», буде опубліковано у збірнику історичних оповідань у видавництві «Темпора».
· «Короткі списки» стануть відомі 21 травня 2019 року.
· Імена переможців будуть оголошені на церемонії нагородження на початку червня 2019 року.
Лишилися питання?
· Організатори – Видавництво «Темпора» і Літакцент.
· Координаторка конкурсу – Ольга Петренко.
· Контакти: 097 427 44 99, promynule@ukr.net.
· Фб-сторінка конкурсу: https://www.facebook.com/ProMynule/
24.09.2018                                        
                                                                                      До уваги юних поетів!
Запорізький національний університет та Департамент освіти і науки Запорізької міської ради розшукують молодих і талановитих! Триває прийом робіт на п’ятий Всеукраїнський  конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони».          Конкурс “Хортицькі дзвони” було засновано в пам’ять про поетесу та пісняра Марину Брацило, яка трагічно загинула влітку 2013 року. Вона розпочала свій творчий шлях у дуже юному віці, та її поезії і пісні одразу привертали увагу своєю художньою вправністю і зрілістю світосприйняття. Патріотичні і проникнуті тонким ліризмом, твори Марини і сьогодні не втрачають своєї популярності серед поціновувачів української поезії і пісні.  Підсумки конкурсу традиційно будуть підбиті до дня народження поетеси, 2 грудня.
Творчі роботи можна подати до 15 жовтня 2018 року. Обсяг має складати 20-25 віршів для номінації “Поезія” або дві пісні, записані в аудіоформаті для номінації “Авторська пісня”. Вік учасників від 15 до 25 років. Мова творів – українська. Більш детальна інформація за посиланням  https://www.facebook.com/konkursMarynyBratsylo/posts/
                                                                                       Юні друзі!
                  Реакція підлітків на серіал «Школа» надихнула телеканал «1+1» запустити анонімний онлайн-щоденник. За посиланням https://secrets.1plus1.ua/  ви можете написати   про свої життєві проблеми, розповідати власні історії та коментувати теми, які там піднімаються.
  Гарна новина для юних письменників і поетів!
Розпочато  прийом робіт на конкурс “ПероДактиль 2018-2019”.
За цим посиланням http://www.perodaktyl.com.ua/index.php/pravila ви можете ознайомитися  з правилами участі в конкурсі,  оскільки в цьому році  вони зазнали певних змін. Конкурс  стартує з приємної акції для вас: перші 50 учасників отримають знижку 50 % на оплату організаційного внеску.
Як часто ви читаєте книги? Чи входить читання до вашої щоденної програмі? Якщо ні, то ви багато втрачаєте, як в інтелектуальному, так і в духовному сенсі. Адже успіх приходить до людей активних, ерудованих та освічених. То ж давайте познайомимося – які книги читають найбільш успішні та відомі люди.  Улюблені книги зірок
За посиланням Підручники он-лайн ви можете переглянути та завантажити підручники для 5-11 класів на 2018/19 навчальний рік.

          Блог бібліотекарів