Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Про організацію та проведення Всеукраїнської акції «Живи, книго!»

Згідно з Положенням про Всеукраїнську акцію «Живи, книго!», яка проводиться Міністерством освіти України з березня 1999 р., з метою збереження навчальної книги, в ЗОЗІТ «Запорізький Січовий колегіум» була проведена наступна робота:
1. рейд-перевірка підручників, з метою бережного ставлення до навчальної книги.
В результаті проведення рейдів по збереженню підручників визначились кращі класи:
5-А – класний керівник Костюк О.В.
5-Б – класний керівник Осьмякова Ю.В.
6-А – класний керівник Пєткова О.В.
6-Б – класний керівник Балховітін О.В.
Підсумки проведення рейдів висвітлювались в шкільній газеті «Джалапіта», стіннівках-блискавках, обговорювались на козацькому колі.

2. Проводилась робота по забезпеченню підручниками та їх збереженню. Постійно працювала «Книжкова лікарня», де учні проводили профілактичний огляд підручників та здійснювали, за потребою, їх ремонт.

3. Організовані зустрічі з письменниками м. Запоріжжя – Т.Нещерет, М.Білокопитовим, В.Чубенко, П.Ребром.
На свято «Наш родовід» у 5 кл. був запрошений Г.Лютий, який подарував свою книгу «Вибране».

4. Постійно проводяться бібліотечні уроки у 5-6 кл. на тему «Історія виникнення книги», «Книга твій друг», «Книга у твоєму житті», «Хто створив цікаві книжки?».

5. Проведено цикл бесід: «Збереження підручників», «Як поводитись в бібліотеці», «Як користуватись підручником», «Як подовжити життя книжки».

6. В 5-х класах ведеться уний журнал «Твої улюблені казки».

7. В бібліотеці постійно оновлюються викладки-виставки нових видань, а також стенди «Мій рідний край» ( до 70-річчя Запорізької області), «Живи, книго!», «Т.Г.Шевченко», «Роковини Лесі Українки».

8. Для учнів 5-11 кл. проведено свято з виїздом на о. Хортиця.
Для 8-11 кл. – «Осінній бал», «До дня визволення м. Запоріжжя», «День захисника Вітчизни», з виїздом до військової частини

9. Проведено екскурсії: м. Харків., с. Сковородинівка (музей Г.С. Сковороди).

10. Відвідані вистави «Тарас Бульба» на о. Хортиця, «Мамай» в музично-драматичному театрі ім. Магара.
Адміністрація колегіуму постійно турбується про поповнення фондів бібліотеки. На 2008 рік (учнівський контингент – 340 учнів) бібліотечний фонд колегіуму складається з: – художньої літератури – 4 000 прим.;
– підручників – 6 994 прим.;
– довідників – 1 200 прим.;
– методична література – 1 800 прим.;
– близька 40 найменувань періодичних видань (виписується щорічно).

Велику допомогу у забезпеченні бібліотеки надають батьківські комітети та випускники колегіуму. Протягом 2007-2008 н.р. батьками: Серік Т.Я., Тищенко Н.М., Даниліна Л.В., родиною Перцових були передані до бібліотеки книги, в основному художня та довідкова література.

Під час проведення акції велася активна популяризація української мови, української класики та сучасної літератури. Особливо слід відзначити роботу таких вчителів: Чеховської Л.Й., Славич В.Я., Пєткової О.В.. Також були представлені наукові дослідження колегіантів: Білик М. (11кл.) «Високий ерос в ліриці Святослава Вакарчука», Д. Михайлова (11 кл.) «Зооморфічні символи в творах Г.Сковороди» (продовженням роботи стала екскурсія учнів та вчителів до с. Сковородинівка), К.Кротенко (11 кл.) «Символи в поезії Т.Г.Шевченка», О.Кучерява «Проблема теодицеї Т.Г.Шевченка» – ці учні стали переможцями обласного рівня конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (філологічний профіль).

Вчителі-предметники є постійними читачами бібліотеки та учасниками свят, що організовуються бібліотекарем.
Для покращення організації роботи бібліотеки створена рада, в якій плідно працюють вчителі: Тищенко Н.М., Гутарук Н.В., представники самоврядування: Коленко С., Ленок А. та інші.
В колегіумі навчається 340 учнів (5-11 кл.). Книговидача за рік становить 2 630 читачів (станом на травень 2008 р.: 350 – учні, 139 – дорослі).

Найкращі читачі це учні: Калин І. – 5 кл., Перегуда О. – 5 кл., Лисак А. – 6 кл., Хачатрян М. – 6 кл., Балховітін О. – 6 кл., Дмитренко В. – 5 кл., Білик М. – 11 кл., Михайлова Д. – 11 кл.

Бібліотека забезпечена комп’ютером (планується підключення до мережі Інтернет), накопичено бібліотечку електронних підручників (близько 30), відчутна допомога в цьому надана Національним університетом «Києво-Могилянська академія».

Стають традиційними доброчинні акції «Подаруй книгу», «Підтримай бібліотеку», в яких беруть участь учні, вчителі, батьки, випускники…

Учителі-предметники є надійними помічниками бібліотекаря. Вони мають змогу щоденно, щоуроку контролювати стан збереження підручників та їх ремонт, в разі потреби.

Радою бібліотеки розроблені і доведені до відома колегіантів «Єдині вимоги до учнів по збереженню підручників», «Рекомендації класним керівникам у роботі з учнями в рамках Всеукраїнської акції «Живи, книго!».

Якісний та кількісний склад фонду шкільної бібліотеки, що відповідає потребам учнів і педагогів, безпосередньо впливає на реалізацію мети школи – навчання та виховання учнів, надання їм оптимальних можливостей для отримання різнобічної освіти й високої культури.