Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Символіка

Логотип:

Логотип Колегіуму

Козак Мамай — один із найпопулярніших в Україні образів козака-лицаря, якого називають космогонічним уособленням українського народу загалом. Перші відомі зразки Козака Мамая сягають ранньої доби Козаччини. Символ став настільки популярним і влучним глибинним образом серед народу, що позиціонувався в українській хаті на рівні з іконами.

Оповіді про козака Мамая можна зустріти серед народних легенд, переказів, примовок. Та чи не найкраще його образ відтворений у народному живописі: в оксамитному жупані, сап’янових чоботях та синіх шароварах; кругла поголена голова з хвацько закрученим за вухо «оселедцем», довгі вуса, чорні брови, карі очі, тонкий ніс, рум’яні щоки — перед вами портрет красеня-молодця, яким він склався в народній уяві.

Козака Мамая на таких картинах завжди малювали з бандурою, що є символом співучої душі народу. Кінь на картині символізував народну волю, дуб — його могутність. Часто на малюнках ми бачимо зображення списа з прапорцем, козацького штофа і чарки. Це були речі, пов’язані зі смертю козака — спис ставили на місці поховання, штоф і чарку клали в могилу — вони нагадували про скороминущість життя та козацьку долю, в якій загроза смерті в бою була повсякденною реальністю.

Такі картини малювали на полотні, на стінах будівель, віконцях, кахлях, скринях, посуді, вуликах і навіть на дверях яскравими, соковитими фарбами часто з написом: «Я козак Мамай, мене не займай». Це свідчило про доброту, незалежність та веселу вдачу хазяїв господи.Згадані малюнки, що дійшли до нашого часу, не тільки вдало прикрашали домівку, а й розповідали про смаки та світогляд хазяїв.

(інформація з http://uk.wikipedia.org/wiki/Лексада)

Гімн Запорізького січового колегіуму

          (слова  члена Національної спілки письменників України Юрія Єршова,

музика  члена Запорізького обласного осередку Національної Спілки композиторів України

Анатолія Козакова)

Для України, для добра

Ти, моя школо, світ відкрила.

На сивім березі Дніпра

Стоїш, мов чайка сизокрила!

Вже перші чайки у політ

Звелися в далеч світанкову,

Несуть Шевченків заповіт

І українську рідну мову.

 

Приспів:

Колегіум наш Січовий,

Обійми сонячні відкрий,

Бо ми усі – одна сім’я,

Ти часточка життя моя!

 

Чи буде радість, чи біда,

Немов до батьківської хати,

До свого рідного гнізда

Ми будем завжди повертати,

Щоб взяти сили і снаги

І поклонитись рідній долі,

Відкрити нові береги

На молодому видноколі.

 

Приспів.