Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Самоврядування

Козацька Рада – це орган шкільного самоврядування колегіуму, що має на меті формування у учнів навичок співпраці на принципах партнерства, гласності, демократизму, є водночас формою організації дитячої самодіяльності, яка реалізується в залученні учнів до планування, організації роботи, контролю та підбитті підсумків їх навчальної, трудової, культурної, суспільно-корисної діяльності з консультативною допомогою педагогічного колективу.

У зв’язку із великою зайнятістю одинадцятикласників, що були зазвичай основною ланкою в системі органів Козацької Ради (призначались на посади голів Малих козацьких рад), генеральна старшина дійшла згоди щодо необхідності внесення деяких змін до Головного статуту Козацької Ради Січового колегіуму. Таким чином, до вашої уваги представлені головні поправки (це важливо!):

1. До складу Козацької Ради входять курінні братств колегіуму та Малі козацькі ради: Рада освіти та науки (голова – Писар), Рада милосердя (голова – Берегиня), Рада козацької честі (голова – Осавул), Рада позашкільних справ (голова – Хорунжий), Рада преси та інформації (голова – Головний редактор газети «Джалапіта»).

2. Кошовим отаманом може бути обраний учень, що на момент виборів навчається у 9 – 10 класах, строком на один рік, і має показово гарну поведінку та успіхи у навчанні. Кошовий отаман може обиратися не більш ніж на два строки.

Учні колегіуму поділяються на духовні братства на чолі яких стоять курінні. Кожне братство носить ім’я відомого гетьмана або відомої людини, яка зробила великий внесок в історії нашої країни.
Головним органом самоврядування є Козацька Рада, яку очолює кошовий отаман колегіуму.

СКЛАД КОЗАЦЬКОЇ РАДИ 2018-2019

Кошовий отаман – Микита Вініченко.

Життєве кредо: “Нескінченне прагнення бути кращим є обов’язком людини. Це вже саме по собі є винагородою. Все інше в руках Божих”. – Махатма Ганді

Заступник отамана – Андрій Дорожкін
Життєве кредо:  “Ми знаємо, хто ми є, але не знаємо, ким ми можемо бути”. – Вільям Шекспір
Осавул – Олександр Садоха
Життєве кредо:  “Кресало”
Заступник осавула – Андрій Маєцький 
Життєве кредо:  Хтось страждає від самотності, для інших воно і є – вища свобода. Вибір за тобою.
Заступник осавула – Тетяна Здоровець 
Життєве кредо:  Невдача – це просто можливість почати все знову, але вже більш мудро.
Берегиня – Софія Андріяш
Життєве кредо:  “Ти ніколи не пройдеш свій шлях до кінця, якщо будеш зупинятися, щоб кинути камінь в кожну собаку, яка на тебе лає”. 
Заступниця берегині – Таміла Грибоська
Життєве кредо:   “Ми – люди, і кожен з нас – індивідуальність. Часто в нашому житті бувають ситуації, коли ми замислюємося про життєві та людські цінності. Продовж кожного дня людина зіштовхується з різними ситуаціями. В такі моменти важливу роль відіграють принципи, що є в кожного. Не зважаючи на мій юний вік, я не раз замислювалась як кардинально відрізняються цінності у людей. Я намагаюся, в першу чергу, жити чесно, бути правдивою сама із собою та іншими. Щирість почутів або емоцій при спілкуванні – є для мене головним пріоритетом. Найдорожчими цінностями в моєму житті – є моя сім’я  та друзі. Кожен з них займає невід’ємну частину мого серця. Саме тому  я керуюся таким принципом: щира зі своєю сім’єю та друзями, готова поборотися за їхнє щастя – це основа моїх дій!”  
Верховний суддя – Єгор Коваленко 
Життєве кредо: “…ті. що стоять… у підніжжі недосяжної вежі, або ще ліпше — вигідно лежать коло неї, ніколи не в стані побачити її найвищого шпиля”. 
Писар – Вікторія Чабанюк
Життєве кредо:  “Сім’я і друзі найважливіше в житті, тому ціннуй кожну хвилину, бережи важливі спогади, думай про наслідки від сказаних слів…”
Писар – Ангеліна Вовк
Життєве кредо:  “Ти будеш сірою і непомітною мишкою, зіллєшся з масою, схожою на тебе, завжди дивитимешся із заздрістю на тих, хто вирізняється. В голові промайне питання : “А чому я так не можу?”. Твої думки будуть суперечливими: почнеш виправдовувати себе, або ж аналізувати причини. Це буде своєрідна внутрішня боротьба. І вона не буде легкою. Та в процесі ти зрозумієш просту річ : вір у себе – і оточуючі повірять у тебе!”
Помічник писаря – Анастасія Риндич
Життєве кредо: “Не роби нічого ганебного ні в присутності інших, ні таємно. Першим законом має бути повага до себе самого”.  
Хорунжий, заступник  отамана – Богдан Козлов
Життєве кредо: Я не жертва обставин, я – результат моїх рішень.
Заступниця хорунжого – Дар’я Ріжко
Життєве кредо:

Я є народ, якого Правди сила

ніким звойована ще не була. 

Редактор альманаху – Марія Мороз
Життєве кредо: Не забувай свої мрії, саме вони стануть двигуном твого існування, від них буде залежати смак і аромат кожного твого ранку. 
Редактор альманаху – Сандра Тарановська 
Життєве кредо:  Кожному з нас проблеми даються, зважаючи на його силу. Так що одне з двух. Ви або можете вирішити проблеми, або це не ваші проблеми.

Тетяна Каменєва,

педагог-організатор