Комунальний Заклад "Запорізька спецiалiзована школа-iнтернат II-III ступенiв "Січовий колегіум" Запорiзької Обласної Ради - Офіційний сайт
Самоврядування

Козацька Рада – це орган шкільного самоврядування колегіуму, що має на меті формування у учнів навичок співпраці на принципах партнерства, гласності, демократизму, є водночас формою організації дитячої самодіяльності, яка реалізується в залученні учнів до планування, організації роботи, контролю та підбитті підсумків їх навчальної, трудової, культурної, суспільно-корисної діяльності з консультативною допомогою педагогічного колективу.

У зв’язку із великою зайнятістю одинадцятикласників, що були зазвичай основною ланкою в системі органів Козацької Ради (призначались на посади голів Малих козацьких рад), генеральна старшина дійшла згоди щодо необхідності внесення деяких змін до Головного статуту Козацької Ради Січового колегіуму. Таким чином, до вашої уваги представлені головні поправки (це важливо!):

1. До складу Козацької Ради входять курінні братств колегіуму та Малі козацькі ради: Рада освіти та науки (голова – Писар), Рада милосердя (голова – Берегиня), Рада козацької честі (голова – Осавул), Рада позашкільних справ (голова – Хорунжий), Рада преси та інформації (голова – Головний редактор газети «Джалапіта»).

2. Кошовим отаманом може бути обраний учень, що на момент виборів навчається у 9 – 10 класах, строком на один рік, і має показово гарну поведінку та успіхи у навчанні. Кошовий отаман може обиратися не більш ніж на два строки.

Учні колегіуму поділяються на духовні братства на чолі яких стоять курінні. Кожне братство носить ім’я відомого гетьмана або відомої людини, яка зробила великий внесок в історії нашої країни.
Головним органом самоврядування є Козацька Рада, яку очолює кошовий отаман колегіуму.

СКЛАД КОЗАЦЬКОЇ РАДИ 2017-2018

Кошовий отаман – учень 9-А класу Микита Вініченко.

На посаду Кошового отамана обраний в травні 2018 року.

 

Берегиня – учениця 10-Б класу Софія Андріяш.

Здійснює керівництво Ради милосердя, відповідає за роботу з молодшими вихованцями. На посаді з вересня 2017 року.

Життєве кредо Софії:

“Ти ніколи не пройдеш свій шлях до кінця, якщо будеш зупинятися, щоб кинути камінь в кожну собаку, яка на тебе лає”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступниця берегині учениця 10-Б класу Вікторія Моргун.

На посаді з вересня 2017 року.

Життєве кредо Вікторії:

“Крізь тернії – до зірок”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Помічниця берегині – учениця 9-А класу Таміла Грибовська.

На посаді з жовтня 2017року.

Життєве кредо Таміли:

“Ми – люди, і кожен з нас – індивідуальність. Часто в нашому житті бувають ситуації, коли ми замислюємося про життєві та людські цінності. Продовж кожного дня людина зіштовхується з різними ситуаціями. В такі моменти важливу роль відіграють принципи, що є в кожного. Не зважаючи на мій юний вік, я не раз замислювалась як кардинально відрізняються цінності у людей. Я намагаюся, в першу чергу, жити чесно, бути правдивою сама із собою та іншими. Щирість почутів або емоцій при спілкуванні – є для мене головним пріоритетом. Найдорожчими цінностями в моєму житті – є моя сім’я  та друзі. Кожен з них займає невід’ємну частину мого серця. Саме тому  я керуюся таким принципом: щира зі своєю сім’єю та друзями, готова поборотися за їхнє щастя – це основа моїх дій!”

 

 

 

 

Осавул  учень 10-Б класу Андрій Дорожкін.

Здійснює керівництво Ради козацької честі, контролює чергування по колегіуму, дотримання колегіантами правил статуту та внутрішнього розпорядку. На посаді з вересня 2017 року.

Життєве кредо Андрія:

“Людина відбивається в своїх вчинках” (Фрідріх Шиллер)

Заступник осавулаучень 10-Б класу Веніамін Виставкін.

На посаді з вересня 2017 року.

 

 

Хорунжий – учень 9-В класу Богдан Козлов.

Несе відповідальність за козацькі хоругви, головний прапороносець, здійснює керівництво Ради позашкільних справ, відповідає за проведення урочистих загальноколегіантських заходів, вечорів відпочинку тощо. На посаді з вересня 2017 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступниця хорунжого  учениця 10-Б класу Вікторія Ляшко.

На посаді з вересня 2017 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Помічник хорунжого – учень 10-А класу Єгор Коваленко

На посаді з вересня 2017 рок

у.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Писар – учениця 10-Б класу Олена Луц.

Здійснює керівництво Ради освіти та науки, відповідає за ведення документів Козацької Ради. На посаді з вересня 2017року.

 

Заступниця писаря – учениця 8-Б класу Милана Павловська

На посаді з жовтня 2017 року.

 

 

 

 

 

 

 

Тетяна Каменєва,

педагог-організатор